Zapraszamy do wzięcia udziału w sympozjum poświęconemu „Opcji Benedykta”, bestesellerowi Rona Drehera, który poruszył tysiące katolików na całym świecie.

Chcąc zachęcić do udziału w tym wydarzeniu, zacytujmy ks. dr. hab. Roberta Skrzypczaka, jednego z prelegentów, który zauważa, że ta książka jest odpowiedzią dla współczesnych katolików:

Widzę obecnie pewne podobieństwo z dramatem Europy VI wieku dotkniętej wędrówką ludów i wtargnięciem barbarzyńców, którzy zakwestionowali dotychczasowe osiągnięcia chrześcijaństwa. Bóg jednak wzbudził św. Benedykta i jego dzieło, które okazało się zbawiennym pomysłem na dalszą egzystencję Kościoła.

Dzisiaj, w analogii do doświadczenia sprzed stuleci, rozpoznaję w „Opcji Benedykta” nawiązanie do tamtej strategii, która okazała się inspiracją Ducha Świętego. Mam nadzieję, że „Opcja Benedykta” również dziś jest natchnioną podpowiedzią dla tych, którzy cierpią z powodu rozpływania się wiary chrześcijańskiej w świecie zaatakowanym neopogaństwem.

Oprócz niego w sympozjum wezmą udział m.in. Marek Jurek, Paweł Lisicki, dr Paweł Milcarek i Krystian Kratiuk.

Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2019 r. na terenie par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie. Początek o godz. 10.00.

Szczegóły tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie: OpcjaBenedykta.pl

 

 

 

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
30 queries in 0,910 seconds.