W dniach 12 i 13 sierpnia mieliśmy wyjątkową możliwość gościć JE Ks. Bpa Atanazego Schneidera, biskupa pomocniczego Astany w Kazachstanie. W poprzednich dniach prowadził on rekolekcje w Sanktuarium w Licheniu, których myślą przewodnią było „Piękno i niezwyciężoność Wiary katolickiej”.

Biskup Atanazy jest niezłomnym obrońcą czystości doktryny katolickiej oraz głębokiego kultu Eucharystii. W swoich wypowiedziach z niezwykłą odwagą nazywa wszelkie przejawy współczesnego kryzysu w Kościele.

Nasz Gość odprawił Mszę św. dla członków i przyjaciół Fundacji. Wieczorem tego samego dnia odbyło się spotkanie, podczas którego dzielił się świadectwem życia swojej rodziny, która zachowała wiarę w warunkach reżimu sowieckiego, poznaliśmy też jego drogę odkrycia powołania.

Wiele pytań, które mu zadaliśmy, dotyczyło m.in. obecnej sytuacji Kościoła. Ksiądz Biskup otwarcie nazwał dramatycznym moment, w którym znajdujemy się jako członkowie mistycznego Ciała Chrystusa. Nie szczędził jednak słów pociechy i umocnienia. Według jego świadectwa w różnych miejscach Kościoła widać już „pierwsze wiosenne kwiaty” – znak, że Pan Bóg przygotowuje nową wiosnę dla swoich wierzących.

Biskup Atanazy udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu obecnemu na spotkaniu. Niewątpliwie było to dla wszystkich doświadczenie zetknięcia się z autentycznym świadkiem Chrystusa.

Następnego dnia o. Grzegorz Szymanik, Gwardian Niepokalanowa, oprowadził gościa z Kazachstanu po klasztorze. Był to czas poznania wszystkich pamiątek działalności św. Maksymiliana w tym miejscu.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,125 seconds.