Uczestnictwo we Mszy Świętej łatwo nam powszednieje. Czy jest to niedzielna Eucharystia, czy częstsza Msza w dni powszednie, łatwo o rozproszenia i rutynę. Warto swoją uwagę wspomóc dobrą lekturą, sięgającą bogactwa i doświadczenia świętych. A cóż dopiero, gdy jeden święty zaleca drugiego!

Tak jest w niewielkiej książeczce „O słuchaniu Mszy świętej według św. Alfonsa Liguoriego opracowane przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego”. Ks. Kłopotowski przedstawia istotę Najświętszej Ofiary i Jej rolę w naszym życiu. Obficie okrasza ten wykład teologiczny przykładami z życia ludzi, którzy odkryli wartość Mszy i przemieniło to ich życie.

Posłuchajmy fragmenciku:
W roku 1861, pewnej matce troje dzieci, jedno po drugim zachorowało na straszne boleści i kolki . Żadne lekarstwo nie przynosiło ulgi. Wreszcie czwarte podległo tej samej chorobie. Biedna matka, tonąc we łzach, złożyła całą nadzieję w potędze Serca Jezusowego. Zaprowadziła chore dziecko na Mszę Świętą. Zaledwie poleciła je Sercu Jezusa obecnemu w ołtarzu – zostało nagle uzdrowionym.

Ostatnia część książki zawiera rady praktyczne, jak owocnie uczestniczyć we Mszy. Całość jest przystępna w formie. Stanowić będzie doskonałą lekturę również dla nieco starszych dzieci, zachecajacą ich do pobożności eucharystycznej.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
28 queries in 0,193 seconds.