25 maja przypadała 17 rocznica święceń kapłańskich, opiekuna duchowego naszej Fundacji. Było to radosne święto dla wszystkich Jego podopiecznych i przyjaciół.

Z tej okazji ks. Łukasz odprawił dziękczynną Mszę Świętą. Zbiegła się ona z innym niezwykłym wydarzeniem. Fundacja tego dnia otrzymała w darze relikwie św. Maksymiliana. Są nimi włosy z brody, którą Ojciec Kolbe zgolił na początku II wojny światowej. Były one pieczołowicie przechowywane przez klasztornego fryzjera, br. Akurcjusza Pruszaka.

Przypomnijmy, że włosy z brody o. Maksymiliana są jedynymi relikwiami pierwszego stopnia, jakie po Nim pozostały. Jego ciało zostało spalone w krematorium oświęcimskim. Wypełniło się zresztą w ten sposób jedno z marzeń świętego: „Pragnę być starty na proch dla Niepokalanej i aby ten proch został rozniesiony przez wiatr po całym świecie”.

Dodatkowym akcentem w świętowaniu tego dnia stały się przyrzeczenia harcerskie nowego druha. Złożył je Tomasz – ojciec piątki dzieci.  Chorągiew św. Józefa Hufców Polskich z tej okazji prezentowała się w mundurach, co można obejrzeć na zdjęciach poniżej. Zapraszamy też do wysłuchania kazania ks. Łukasza.

fot. B. Rychlicka

Kazanie ks. Łukasza

 

 

 

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,693 seconds.