19 marca mężczyźni z Fundacji świętowali uroczystość swojego patrona – św. Józefa, Opiekuna i Oblubieńca NMP.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym obiadem, po którym udaliśmy się spacer po okolicznym lesie. Znaczna część uczestników należy do Hufców Polskich – Chorągwi św. Józefa, dlatego z racji święta patronalnego wielu z nas przywdziało uroczyste mundury.

Kolejnym punktem dnia było spotkanie poświęcone sierpniowej Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn, która z Jasnej Góry wiedzie – jakżeby inaczej – do św. Józefa kaliskiego. To przedsięwzięcia wymaga dobrej i sprawnej organizacji (w zeszłym roku szło w niej ok. 60 osób), dlatego przygotowania rozpoczynamy już w marcu. Zachęcamy wszystkich mężczyzn od 7 do 77 roku życia do zawierzenia swoich spraw św. Józefowi – szersze informacje na stronie DoJozefa.pl

Na spotkanie przybyli też zaproszeni goście – dr Paweł Milcarek i dr Andrzej Mazan. Wygłosili oni dla nas krótkie wykłady o roli św. Józefa w życiu mężczyzny, a także na temat… harcerstwa. Dr Milcarek dzielił się swoimi wieloletnim doświadczeniem w byciu harcerzem, a także pomocy w tworzeniu nowych, odrębnych drużyn, co też próbujemy w Fundacji robić.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odmówieniem 30-dniowej Nowenny do św. Józefa.

 

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
28 queries in 0,306 seconds.