W czasie karnawału odbył się bal dla małżonków i par z Fundacji Maximilianum. Nawiązując do dawnych tradycji dworskich, gdzie w okresie między Bożym Narodzeniem, a Wielkim Postem rodziny zjeżdżały się do kolejnych dworków na wspólne tańce i zabawy.

Trudno już o takie spotkania, gdzie kobieta i mężczyzna mogą spędzić czas na zabawie miłej Bogu, dającej radość, a jednocześnie będącej na poziomie. Dziś, kiedy powszechnie ogłaszane nawet w Teatrze Wielkim, że niekonieczne są stroje eleganckie, trudno jest już odnaleźć granice dobrego smaku i podkreślania podniosłości wydarzeń swoim strojem.

Inicjatywę tę podjęliśmy również z myślą o naszych dzieciach, aby mogły widzieć swoich Rodziców w takiej sytuacji. Sytuacji zwykłej zabawy, eleganckiego stroju, wspólnie spędzonego czasu na tańcach i rozmowie. Wszystko to kształtuje w dziecku zarówno poczucie piękna jak i uczy kultury, czegoś co jest niecodzienne, a jednocześnie nie liturgiczne. Idea ta buduje też przestrzeń dla dorastających dzieci, które za kilka lat same będą mogły uczestniczyć w takich balach, ucząc się jak spędzić czas na dobrej rozrywce.

Na naszym balu po przywitaniu i toaście rozpoczęliśmy od klasycznego walca wykonanego przez jedną z par małżeńskich, następnie podany był ciepły posiłek. Była również nauka tańca, a także koncert przygotowany przez naszych utalentowanych uczestników.

 

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,288 seconds.