W niedzielę 20 stycznia odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci z naszej Fundacji po raz kolejny zaprezentowały swoje referaty. Tym razem związane były one ze Świętami Bożego Narodzenia.

Ich tematyka była dość szeroka. Nasi młodzi prelegenci mówili o genezie świąt i ich znaczeniu, wieczerzy wigilijnej i dzieleniu się opłatkiem, o śpiewaniu kolęd i kolędnikach, żłóbku i szopkach bożonarodzeniowych, o choince – drzewku bożonarodzeniowym, o kolędzie – odwiedzinach księdza, jasełkach. Można było również dowiedzieć się, jak obchodzili Boże Narodzenie mieszkańcy dworu ziemiańskiego na przełomie XIX i XX wieku oraz jak wyglądała wigilia na dawnej wsi.

W prezentacjach uwzględniono bogactwo regionalnych tradycji. Była możliwość skosztowania tradycyjnych góralskich placów podawanych na Wigilii – moskoli. Zebrani obejrzeli też zdjęcia krakowskich szopek.

Najstarszy prelegent miał niespełna lat 13, a najmłodszy – prawie 4. Referaty uzupełniały prezentacje komputerowe lub własnoręcznie wykonane ilustracje, a niektórzy z przedstawiających byli ciekawie przebrani.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,124 seconds.