Przebywając w Polsce, 5 czerwca Ksiądz Raymond Leo Kardynał Burke spotkał się z rodzinami z naszej Fundacji.

Spotkanie rozpoczęło się od prywatnej Mszy św. odprawionej przez Jego Eminencję dla Fundacji i zaproszonych gości. Homilię poświęcił postaci św. Bonifacego.

Doświadczamy pokus, aby poddać się lękowi i tchórzostwu w obliczu wielu diabolicznych sytuacji, których jesteśmy świadkami. Otwarty i wszechobecny bunt przeciwko prawu Bożemu wpisanemu w każde ludzkie serce, realizowany poprzez gwałtowne ataki na niewinne i bezbronne ludzkie życie, na małżeństwo i rodzinę – sanktuarium ludzkiego życia – i na wolność człowieka do wyznawania Boga „w duchu i prawdzie”, jest głęboko przerażający. Święty Bonifacy uczy nas, aby nie poddawać się lękowi i tchórzostwu, lecz ufać naszemu Panu, żyjącemu dla nas w świętym Kościele, uczącemu nas prawdy o Jego Słowie, uświęcającemu nas poprzez wspólnotę z Nim w modlitwie i pobożności, a przede wszystkim poprzez sakramenty i dyscyplinowanie przez prawo Kościoła – głosił.

Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez dzieci, które przedstawiły historię życia Księdza Kardynała w formie opowiadania wraz z własnoręcznie namalowanymi obrazkami. Najstarsi natomiast wygłosili referaty o godności kardynalskiej i o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Potem Jego Eminencja cierpliwie odpowiadał potem na liczne pytania rodziców o katolickie wychowanie dzieci, a także o sprawy wiary i życia duchowego.

Podczas swojego pobytu w Polsce w dniach 28.05-4.06, Jego Eminencja poprowadził rekolekcje dla osób świeckich w Licheniu oraz dla mężczyzn w Szczecinie, w których wzięli udział panowie z naszej Fundacji. Uczestniczył w uroczystościach Bożego Ciała w Inowrocławiu i Spycimierzu oraz w obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Odprawiał Msze św. w Gietrzwałdzie, w Niepokalanowie, a także kilkukrotnie w Szczecinie dla środowisk Tradycji oraz dla seminarzystów.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
35 queries in 1,069 seconds.