18 sierpnia Fundacja Maximilianum zorganizowała jarmark rodzinny pod hasłem “Rośliny w służbie człowieka”.

Jego celem było ukazanie bogactwa roślin oraz możliwości ich wykorzystywania w codziennym życiu. Na profesjonalnie przygotowanych stoiskach można było nie tylko uzyskać interesujące informacje, ale także w sposób praktyczny przekonać się o użyteczności roślin. Każda z rodzin przedstawiła tematyczną prezentację.

I tak na stoisku poświęconym zbożom wyeksponowano różne rodzaje zbóż i mąki, a do skosztowania wystawiono wypieczone w domu chleby. Uczestnicy skorzystali z możliwości upieczenia własnego chlebka. Na straganie prezentującym zioła lecznicze można było porozmawiać o właściwościach ziół i wykorzystaniu ich w domowej apteczce. Na spragnionych czekał napar, m.in. z nawłoci i melisy. Przy stoisku dotyczącym roślin oleistych dzieci robiły swoją własną lampkę oliwną, a każdy mógł skosztować różnego rodzaju oliwy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko poświęcone owocom lata i ich przetworom. W przygotowanym quizie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę w tym temacie, a nagrodą był słoiczek domowego dżemu. Bardzo ciekawie prezentował się stragan z roślinami włóknistymi, gdzie oprócz wyrobów włókienniczych można było także obejrzeć stare krosna.

Intrygujące dla uczestników jarmarku było stoisko pod hasłem: “Rośliny psiankowate z domowego ogródka”. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się pomidory, papryka i ziemniaki. Dla dzieci (i dorosłych) przygotowano rozmaite zabawy (np. w “Pomidora”), a wygraną był słoiczek domowego ketchupu. Kolejne konkursy czekały na stoisku poświęconym ziołom w kuchni. Za prawidłowe rozpozna-nie ziół po ich zapachu można było otrzymać własnoręcznie suszone zioła.

Po tylu trudach uczestnicy jarmarku mogli posilić się na straganie prezentującym rośliny strączkowe. Do degustacji była zupa grochowa oraz pasta z ciecierzycy. Zainteresowanie wzbudziło też stoisko poświęcone tematyce drewna i wykorzystaniu go m.in. w domu. Szczególnie dzieci chętnie obserwowały pokaz obróbki drewna i wykonywały własnoręcznie łódeczki.

Wszystkie stoiska zostały przygotowane w sposób profesjonalny i na pewno nie było to ostatnie takie spotkanie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,636 seconds.