W dniach 8-10 czerwca w Szczecinie mężczyźni z naszej Fundacji uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych przez Kardynała Raymonda Leo Burke’a. Ich organizatorem był szczeciński oddział Stowarzyszenia Katolickiego „Civitas Christiana” i odbywały się pod patronatem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Podczas rekolekcji Ksiądz Kardynał wygłosił 6 prelekcji poświęconych życiu duchowemu mężczyzn oraz życiu Kościoła. Wezwał do refleksji nad odpowiedzią na własne powołanie i nad rozeznawaniem woli Bożej. Wskazał na potrzebę Nowej Ewangelizacji poprzez zakładanie i budowanie silnych i katolickich rodzin. Mówił także, że chrześcijańskie życie rodzinne musi być znakiem sprzeciwu w dzisiejszej kulturze. Wreszcie, powołując się na nauczanie św. Jana Pawła II, podkreślił służbę rodziny w ewangelizacji świata, która jest nie do zastąpienia. Wychowawców i nauczycieli wzywał, by nauczanie młodzieży obejmowało poszanowanie prawdy, przymioty serca oraz moralną i duchową godność człowieka.
– Wierni nie mogą swobodnie podążać za opiniami teologicznymi, które są sprzeczne z doktryną zawartą w Piśmie Świętym i Świętej Tradycji, oraz potwierdzone przez zwyczajne Magisterium, nawet jeśli opinie te znajdują szeroki posłuch w Kościele – głosił Ks. Kardynał.
W ostatniej konferencji pokazał szczególną rolę objawień Matki Bożej w Fatimie dla zrozumienia sytuacji we współczesnym świecie i w Kościele.

Podczas rekolekcji Ksiądz Kardynał uczestniczył w procesji po ulicach Szczecina ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, a następnie przewodniczył odpustowej Mszy św. w tamtejszym Sanktuarium Księży Chrystusowców. Dla lokalnego duszpasterstwa Tradycji odprawił uroczystą Liturgię oraz wygłosił konferencję na temat społecznego królowania Chrystusa.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
32 queries in 0,145 seconds.