W nocy z 10  na 11 marca 2018r. osoby związane z Fundacją Maximilianum wraz z Siostrami Franciszkankami od Cierpiących z Warszawy, Kozienic i Częstochowy wybrały się na nocne czuwanie do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Siostry zaprosiły nas, aby przed obrazem Świętego Józefa modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej –założycielki Zgromadzenia.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00, po którym powitał nas ksiądz proboszcz Jacek Plota. Przedstawił również krótką historię Sanktuarium. Siostra Lucyna Czermińska ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, postulator w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożej Matki Kazimiery, wygłosiła słowo wprowadzające.

Następnie ponad godzinę mogliśmy czuwać przed cudownym wizerunkiem Świętego Józefa. O północy ks. Łukasz Kadziński odprawił Mszę świętą.

 

Po przerwie na poczęstunek podjęliśmy dalsze czuwanie modlitewne.

Modliliśmy sie Różańcem świętym, odmówiliśmy Godzinki ku czci Świętego Józefa, a po jutrzni, o poranku – Akt poświęcenia Świętemu Józefowi. Czuwanie zakończyło się ok. 4:30.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,197 seconds.