W dniach 25 – 27 lutego 2018r. niewiasty związane z Fundacją Maximilianum – pod opieką duchową ks. Łukasza Kadzińskiego – odbyły rekolekcje wielkopostne w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku. W rekolekcjach uczestniczyły 34 panie.

Treści rekolekcji zostały oparte na nauczaniu św. Ignacego Loyoli i św. Franciszka Salezego. Dotyczyły oziębłości Duszy. Dni rekolekcji wypełniły konferencje, medytacje, ale także wspólne spotkania w gronie kobiet, na które zazwyczaj brakuje czasu wśród licznych obowiązków żon i matek.

Pierwszy dzień rozpoczęłyśmy od wspólnego obejrzenia godnego uwagi filmu Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka”, który ukazuje ogrom zniszczenia, jakiego dokonała nie reformacja – jak to podkreśla Grzegorz Braun – lecz rewolucja Marcina Lutra.
Każdy dzień zaczynałyśmy wspólnym pacierzem porannym, po którym udawałyśmy się na śniadanie.

W ciągu dnia mogłyśmy wysłuchać trzech konferencji głoszonych przez ks. Łukasza, po których był
czas na osobistą medytację w ciszy.

Kulminacyjnym punktem każdego dnia była Msza święta w rycie Nadzwyczajnym oraz wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmawiałyśmy także wspólnie Różaniec oraz Nieszpory, a w niedzielę również Gorzkie Żale.

Nie zabrakło także czasu na wieczorne rozmowy. Przy herbacie i owocach poruszałyśmy ważne tematy, dotyczące naszego życia duchowego, ale też codziennego, rodzinnego.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,209 seconds.