W dniach 25 – 27 lutego 2018r. niewiasty związane z Fundacją Maximilianum – pod opieką duchową ks. Łukasza Kadzińskiego – odbyły rekolekcje wielkopostne w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku. W rekolekcjach uczestniczyły 34 panie.

Treści rekolekcji zostały oparte na nauczaniu św. Ignacego Loyoli i św. Franciszka Salezego. Dotyczyły oziębłości Duszy. Dni rekolekcji wypełniły konferencje, medytacje, ale także wspólne spotkania w gronie kobiet, na które zazwyczaj brakuje czasu wśród licznych obowiązków żon i matek.

Pierwszy dzień rozpoczęłyśmy od wspólnego obejrzenia godnego uwagi filmu Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka”, który ukazuje ogrom zniszczenia, jakiego dokonała nie reformacja – jak to podkreśla Grzegorz Braun – lecz rewolucja Marcina Lutra.
Każdy dzień zaczynałyśmy wspólnym pacierzem porannym, po którym udawałyśmy się na śniadanie.

W ciągu dnia mogłyśmy wysłuchać trzech konferencji głoszonych przez ks. Łukasza, po których był
czas na osobistą medytację w ciszy.

Kulminacyjnym punktem każdego dnia była Msza święta w rycie Nadzwyczajnym oraz wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmawiałyśmy także wspólnie Różaniec oraz Nieszpory, a w niedzielę również Gorzkie Żale.

Nie zabrakło także czasu na wieczorne rozmowy. Przy herbacie i owocach poruszałyśmy ważne tematy, dotyczące naszego życia duchowego, ale też codziennego, rodzinnego.