30 grudnia, w przedostatni dzień roku kalendarzowego, miało miejsce spotkanie świąteczne dla dobroczyńców i przyjaciół Fundacji Maximilianum. Dzięki uprzejmości oo. franciszkanów z Niepokalanowa, odbyło się ono w budynku Instytutu Maryjno – Kolbiańskiego „Kolbianum”, który mieści się na terenie klasztoru.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godzinie 12.00, której przewodniczył ks. Łukasz Kadziński, duchowy opiekun Fundacji. W kazaniu nawiązał on m.in. do postaci św. Józefa, który przypomina nam o ważnym, acz często pomijanym w wychowywaniu dzieci aspekcie, jakim jest praca. Ksiądz Łukasz podkreślił wartość bezinteresownej pracy – nie tylko w przypadku dzieci, oraz wskazał ją jako istotny czynnik kształtujący charakter człowieka. Podczas Mszy Św. swoją posługę świadczyli także, oprócz ministrantów, harcerze i zuchy z Harcerstwa Św. Józefa.

Po Eucharystii był czas wspólnego posiłku w świątecznym klimacie. Przybyli goście mogli obejrzeć przedstawienie, przygotowane przez dorosłych i dzieci z Fundacji. Z racji roku św. Józefa przedstawiało ono Jego postać, a mottem były słowa: „Ustanowił Go panem domu swego i zarządcą wszystkich posiadłości swoich”. Przedstawienie podzielone było na dwie części; pierwsza – poświęcona była historii Józefa Egipskiego, syna Jakuba, zaś druga – Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny. Widzowie mogli poczuć się uczestnikami odgrywanych scen, gdyż część z nich była grana na widowni, np. gdy Józef szukał noclegu w Betlejem.

Po przedstawieniu prezes Fundacji Agata Rybczyk złożyła życzenia zebranym gościom oraz zachęciła do podzielenia się opłatkiem.

Następnie był czas na skosztowanie świątecznych wypieków oraz obejrzenie prezentacji ilustrującej działalności Fundacji z ostatniego roku. Na jej wstępie ks. Łukasz Kadziński zauważył, że mijający rok był bogaty w wydarzenia, gdyż było ich w sumie 30. Wśród nich należy wymienić szczególnie wizyty dwóch kardynałów w siedzibie Fundacji: ks. kard Raymonda L. Burke’a oraz ks. kard Kazimierza Nycza, I Komunię Świętą siódemki dzieci w Szczecinie, rekolekcje, pielgrzymkę do Fatimy oraz do Kalisza, obchody 15-lecia święceń ks. Łukasza Kadzińskiego oraz istnienia Wspólnoty.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
40 queries in 0,301 seconds.