26.11.2017 r. w siedzibie Fundacji Maximilianum odbyła się długo wyczekiwana konferencja, dotycząca obowiązkowych szczepień w Polsce.

Przedstawiciele Fundacji, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, postanowili zgłębić temat, wokół którego narosło wiele kontrowersji i pytań. Podczas spotkania przestawiono genezę szczepień, od Edwarda Jennera po dzisiejsze programy szczepień zalecane przez WHO, czy wprowadzane przez nasz rząd w Polsce. Również omówiono proces produkcji i skład szczepionek.

Szczególnie dokładnie została opisana toksyczność metali ciężkich. Ich obecność w organizmie jest szkodliwa dla niemowląt, które mają niedojrzały układ immunologiczny oraz układ nerwowy, a którym to toksyny zawarte w szczepionkach podaje się bezpośrednio do krwioobiegu. Stamtąd metale ciężkie przenikają do różnych organów i, z uwagi na niedojrzały układ detoksykacji, osiadają na długo w organizmie małego dziecka, powodując liczne nieprzewidziane skutki uboczne. Najniebezpieczniejszym miejscem lokowania związków toksycznych jest mózg dziecka, który kształtuje się do ok. szóstego roku życia. Przedstawione zostały linie produkcji szczepionek nieetycznych, które powstają do dziś z abortowanych dzieci.

Słuchacze zapoznali się też z kalendarzem szczepień w Polsce. Następnie omówiono choroby, przeciw którym w naszym kraju mamy obowiązkowe szczepienia: WZW B, BCG, błonica, tężec, krztusiec, Hib, polio, świnka, odra, różyczka oraz pneumokoki, na które od 2017 r. zostały wprowadzone jako obowiązkowe szczepienia dla dzieci urodzonych od obecnego roku. Uczestnicy mogli usłyszeć o czynnikach wywołujących daną chorobę, o grupach ryzyka oraz poznać statystyczne wskaźniki zachorowalności. Prelegenci przedstawili również podawane w Polsce szczepionki, ich skład, skuteczność oraz skutki uboczne. Na koniec zaprezentowane zostały aspekty prawne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami i wysłuchania nagrań z konferencji.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,134 seconds.