30 września świętowaliśmy 90-te urodziny Heleny Czyżewicz.

Od wielu lat otaczała życzliwością przyszłych założycieli Fundacji Maximilianum, otwierając dla nas zarówno dom, jak i swoje serce. Do kiedy zdrowie Jej pozwalało, towarzyszyła Nam w wyjazdach rekolekcyjnych, Mszach św. i spotkaniach.

Jest szczególnie ważną postacią dla dzieci związanych z Fundacją. Młodzi zafascynowani są postaciami Żołnierzy Wyklętych, walkami powstańczymi i historią związaną z II wojną światową, a nasza Jubilatka żyła w tych czasach i brała udział w walce z Niemcami, choć miała zaledwie 13 lat, kiedy wybuchła wojna. W Szarych Szeregach przeszła szkolenie i została łączniczką. Rozprowadzała prasę podziemną, przekazywała meldunki. W Jej domu w Milanówku odbywały się konspiracyjne spotkania, m.in. z generałem Okulickim.

Czas świętowania urodzin Heleny, zwanej „Lalą”, rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Odprawił ją duchowy opiekun Fundacji ks. Łukasz Kadziński. Po uroczystym obiedzie, mogliśmy obejrzeć poświęcone Jubilatce przedstawienie w wykonaniu dzieci. Spotkane urozmaiciła prezentacja zdjęć.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,346 seconds.