Październik w naszej Fundacji zaczęliśmy od udziału w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

3 października udaliśmy się liczną grupą dzieci i ich mam do Karolina, gdzie mieści się siedziba zespołu. Na początku naszej wizyty odbyły się półgodzinne warsztaty taneczne pod okiem doświadczonej pani instruktorki – Wioletty Milczuk, która obecnie kieruje sekcją baletową zespołu.

Na wstępie dzieci mogły dowiedzieć się, co to są tańce narodowe. Po krótkiej rozgrzewce przy dźwiękach muzyki, nastąpiła nauka kroków poloneza, po czym – prowadzone przez panią Wiolettę – dzieci wykonały swój pierwszy układ taneczny poloneza, co zostało nagrodzone gorącymi oklaskami ze strony mam. Drugim tańcem, którego dzieci się uczyły, był krakowiak. Nauka kroków i żwawa muzyka sprawiły najmłodszym uczestnikom wiele radości.

Głównym punktem naszego wyjścia był koncert edukacyjny poświęcony tańcom narodowym. Każdy z pięciu tańców był krótko omawiany przez konferansjera. Prezentowane były także stroje, w których koncertują artyści. Występ „Mazowsza” zrobił na dzieciach i ich mamach ogromne wrażenie. W sercach dziewczynek zrodził zaś pragnienie zostania tancerką…

Na koniec mieliśmy jeszcze możliwość zwiedzić pałac w Karolinie – pierwszą siedzibę zespołu. Są tam zgromadzone liczne pamiątki przywiezione z zagranicznych wyjazdów „Mazowsza”, wystawa lalek w strojach ludowych z różnych zakątków świata oraz pokój pamięci Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 1,062 seconds.