Rodziny zaangażowane w działalność naszej Fundacji uczestniczyły w Najświętszej Ofierze sprawowanej w dniu 25 lipca br. w niepokalanowskiej bazylice przez JE Kardynała Roberta Saraha, Prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Wypełniona świątynia była również miejscem rozmowy Księdza Kardynała z wiernymi po Mszy Świętej. Wśród poruszonych tematów znalazły się tak bliskie naszym sercom kwestie wychowania i kształcenia dzieci i młodzieży w duchu wierności Bogu.

JE Kardynał Robert Sarah, od 2014 r. pełniący w Stolicy Apostolskiej rolę strażnika i kustosza świętości liturgii, znany jest jako wielki świadek wiary, nie tylko z racji powierzonej przez papieża misji, lecz również osobiście. Uczestnicząc w celebracji Mszy Świętej, podziwialiśmy skupienie modlitewne i wielki szacunek wobec Pana Jezusa, wyraźnie promieniujące z postawy Księdza Kardynała przy ołtarzu. Gwinejski purpurat sprawował liturgię w ornacie-relikwii św. O. Maksymiliana i z użyciem kielicha mszalnego Świętego. W homilii szczególnie podkreślił swą łączność z męczennikiem z Niepokalanowa na drodze dawania świadectwa wiary aż do śmierci. Zwrócił przy tym uwagę na rolę życia pobożnego: Jako chrześcijanie mamy okazję spotkać Boga w Komunii. Dlatego musimy przeżywać liturgię w wielką uwagą i godnością i musimy słuchać słowa Bożego, by żyć nim na co dzień – dodał.

Podczas spotkania z wiernymi po Mszy Świętej Ksiądz Kardynał odpowiadał na pytania dotykające spraw wiary, Kościoła, Europy i miejsca w niej naszego kraju. Usłyszeliśmy pełne szacunku i uznania świadectwo oraz wezwanie: Bardzo dużo cierpieliście i teraz, pełni doświadczeń, możecie pomóc odkrywać Zachodowi wartość wiary chrześcijańskiej. Nie lękajcie się. Najpierw jesteście Polakami, potem Europejczykami. Najpierw jesteście chrześcijanami, potem jesteście Europejczykami! I dodał: Dzisiaj niektórzy powtarzają, że nie potrzebujemy Boga w naszym życiu. To wieki błąd, który popełniły zachodnie państwa. Katoliccy rodzice otrzymali również wskazówkę, aby dostrzegali znaczenie wychowania poprzez przykład, poprzez dawanie świadectwa: To co dziecko zobaczy u swoich rodziców, zostanie w nim na całe życie. Dlatego przekazujcie im to, co jest ważne, czyli wiarę i miłość.

Po uroczystościach w bazylice Ksiądz kardynał został powitany przez nasze rodziny pieśnią Sacerdos in aeternum, a zgromadzeni, w tym dzieci, otrzymali błogosławieństwo z rąk najdostojniejszego Gościa.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
34 queries in 0,266 seconds.