10 sierpnia wraz z dziećmi szkolnymi wybraliśmy się do dwóch muzeów, znajdujących się w Pruszkowie.

W Muzeum Hutnictwa Starożytnego dzieci dowiedziały się, jak na przełomie er wyglądało życie na obecnie polskich ziemiach. Na obszarze dzisiejszego Pruszkowa, Biskupic, Brwinowa, Milanówka, Parzniewa i Pęcic rozwinięta była masowa produkcja żelaza.
Dzieci obejrzały unikalne zabytki, pochodzące sprzed dwóch tysięcy lat, a znalezione przez archeologów właśnie na ziemiach Mazowsza. Słuchały opowieści przewodnika o życiu codziennym ludzi w tamtych czasach, a także obejrzały multimedialną rekonstrukcję osady z I wieku. Z zainteresowaniem dotykały, a nawet mogły użyć, zrekonstruowanych przedmiotów, takich jak grzebień, igła, szpilki do włosów, biżuteria, kości do gry oraz miecz.

Udaliśmy się również do Muzeum Dulag 121, które utworzono na terenie byłego niemieckiego obozu przejściowego dla ludności Warszawy i okolic, wypędzonej w trakcie i po upadku Powstania Warszawskiego. Tu widzieliśmy pamiątki i reprodukcje, m.in. fotografii, listów, obrazujących codzienność nieludzkich warunków obozu oraz makietę obozu. Dzieci usłyszały też o pomocy, jaką zgromadzeni tu otrzymywali od lokalnych mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 1,191 seconds.