Z okazji jubileuszu 100–letniej rocznicy objawień Matki Bożej, rodziny związane z Fundacją odbyły pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Było to ważne wydarzenie szczególnie dla dzieci, które pod koniec kwietnia br. przyjęły wcześniejszą pierwszą Komunię Świętą, a które to przygotowując się do przyjęcia Pana Jezusa, wpatrywały się w pobożność i prostą świętość pastuszków fatimskich.

Pielgrzymka rozpoczęła się u św. Jakuba w Hiszpanii, gdzie do pokonania było kilka kilometrów słynną Camino de Santiago, by u celu móc podziwiać monumentalną katedrę oraz pomodlić się przy grobie św. Jakuba Apostoła.

Następnie pielgrzymi udali się do Fatimy. Głębokim przeżyciem dla każdego było przechodzenie tymi samymi drogami co św. Hiacynta, św. Franciszek i Łucja, modlitwa w miejscu objawienia Anioła Fatimskiego, w domu pastuszków, przy ich grobach. Każdego dnia, razem z innymi pielgrzymami, rodziny z Fundacji uczestniczyły w wieczornym nabożeństwie różańcowym i w procesji.

Przewodnikiem duchowym w czasie pielgrzymowania był duszpasterz Maximilianum ks. Łukasz Kadziński, który wprowadzał słuchaczy, szczególnie najmłodszych, w treść książki „Siostra Łucja mówi o Fatimie”.

Każdy, nie wyłączając dzieci, mógł przejść na kolanach pokutną drogę, po której szła mała Łucja, prosząc o uzdrowienie swojej mamy.

W drodze powrotnej pielgrzymi zwiedzili także stary Klasztor Templariuszy w Tomarze oraz wyjątkowo piękny Klasztor w Batalha.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
34 queries in 0,241 seconds.