W sobotę 3 czerwca 2017r. Fundacja Maximilianum wraz z licznie przybyłymi gośćmi świętowała 15 – lecie Wspólnoty Rodzin oraz 40- te urodziny Ks. Łukasza Kadzińskiego – duchowego opiekuna Fundacji i założyciela Wspólnoty.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie, której przewodniczył ks. Łukasz, w ornacie św. Maksymiliana. Mszę koncelebrowali ks. dr Marek Kiliszek, który wygłosił kazanie, ks. Zygmunt Niewęgłowski oraz ks. Jacek Gomulski. Po mszy księża złożyli Jubilatowi życzenia z okazji 15 rocznicy święceń kapłańskich. Ks. Zygmunt Niewęgłowski odczytał list od JE Abpa. Andrzeja Dzięgi, skierowany specjalnie na tę uroczystość. Serdeczne życzenia, wraz z wyrazami radości z obecności Fundacji w tym miejscu, złożył też kustosz miejsca, gwardian Niepokalanowa o. Grzegorz Maria Szymanik OFM Conv.

Kazanie ks. dra Marka Kiliszka

Po uroczystej Mszy Świętej goście udali się do siedziby Fundacji w Kaskach. Tu był czas na życzenia – zarówno od Wspólnoty, jak i Gości, a także na posiłek i przeżycia artystyczne. Mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu specjalnego gościa, p. Jacka Kowalskiego. Wiele wspomnień obudziło przedstawienie, w którym głównymi aktorami były dzieci z rodzin przy Fundacji – ilustrowało ono 15-letnią historię Wspólnoty, z podkreśleniem kapłańskiej drogi ks. Łukasza, jako głównego jej założyciela i opiekuna duchowego.

Po przedstawieniu przyszedł czas na torty, kawę i herbatę. Niespodzianką był występ p. Jerzego Słonki, aktora telewizyjnego, teatralnego i filmowego, który zaprezentował fragment „Listów Nikodema” Jana Dobraczyńskiego, dziadka Jubilata. Następnie kilka osób, m. in. dr Andrzej Mazan, udzieliło wywiadu na temat ks. Łukasza. Przyjęcie zakończył wspólny koncert pieśni charakterystycznych dla 15 lat istnienia Wspólnoty Rodzin.

Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Marek Jurek, europoseł i Prezes Prawicy Rzeczpospolitej wraz z małżonką, o. Grzegorz Bartosik OFM Conv, prof. dr hab. Artur Andrzejuk z rodziną czy Matka Generalna od Sióstr Franciszkanek od Cierpiących Jolatna Milanowska wraz z s. Lucyną Czermińską.

List od JE Abpa. Andrzeja Dzięgi

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
38 queries in 0,167 seconds.