29 kwietnia, w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie, siedmioro dzieci z Fundacji przyjęło I Komunię Świętą z rąk JE Abpa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko – kamieńskiego.

Uroczysta Msza Św. sprawowana przez JE Abpa Andrzeja Dzięgę rozpoczęła się o godz. 19.00. Na początku dzieci otrzymały błogosławieństwo od swoich rodziców, a także odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne. Przed przyjęciem Komunii Św. dwóch chłopców odmówiło „Akty przed Komunią Świętą”, wyznając w nich wiarę w realną obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina, dziękując za ustanowienie Najświętszego Sakramentu i prosząc o łaskę niepopełniania grzechów. Po tym wyznaniu dzieci – najpierw chłopcy, a potem dziewczęta – po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Pana Jezusa. Następnie jedna z dziewczynek, w imieniu wszystkich dzieci, odmówiła dziękczynienie po Komunii Świętej. Przed błogosławieństwem dzieci ofiarowały się Matce Bożej.

Po zakończeniu Eucharystii odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a JE Abp Andrzej Dzięga poświęcił i rozdał dzieciom mszaliki do uczestniczenia w Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Udzielił także im, ich rodzinom oraz zgromadzonym na uroczystości gościom indywidualnego błogosławieństwa.

Następnie udaliśmy się na kolację, którą uświetnili swoją obecnością JE Abp Andrzej Dzięga, ks. prałat Henryk Silko, proboszcz szczecińskiej parafii, który po raz kolejny serdecznie nas ugościł u siebie oraz pani Joanna Szałata z mężem, organizatorzy Marszów dla Życia w Szczecinie. Zebrani goście obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiającą najnowsze wydarzenia z życia Fundacji oraz wysłuchali czterech poświęconych ikonom referatów wygłoszonych przez dzieci; towarzyszyła im mini – wystawa ikon, które dzieci namalowały podczas zajęć w Fundacji, a które na koniec zostały poświęcone przez Abpa Andrzeja Dzięgę.

Nagranie kazania JE abpa Andrzeja Dzięgi z Mszy pierwszokomunijnej:

Polecamy wównież:

Prymas Tysiąclecia o wczesnej Pierwszej Komunii Świętej

List abpa Andrzeja Dzięgi o wczesnej Komunii Świętej

Wywiad z Abpem Andrzejem Dzięgą dla Naszego Dziennika z grudnia 2013 r.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
34 queries in 0,469 seconds.