W naszej siedzibie w Teresinie-Kaskach odbyło się spotkanie świąteczne w gronie Przyjaciół i Dobroczyńców naszej Fundacji.

23 kwietnia był dla nas wyjątkowym dniem. Najpierw gościliśmy Jego Eminencję Księdza Kardynała Raymonda Leo Burke’a, który złożył u nas wizytę, a następnie odprawił Mszę świętą w intencji naszej Fundacji w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, o czym szerzej piszemy tutaj.

Po Liturgii przybyli goście mogli obejrzeć Misterium przygotowane przez związanych z Fundacją rodziców i dzieci. Aktorzy, według scenariusza napisanego przez Księdza Łukasza, przedstawili siedem boleści Matki Bożej, którymi są: Proroctwo Symeona, Ucieczka do Egiptu, Zgubienie Jezusa, Spotkanie z Jezusem na Drodze Krzyżowej, Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa, Zdjęcie martwego Syna z krzyża, Złożenie Syna do grobu, uwieńczone sceną zmartwychwstania.

Tym razem przedstawienie miało inną koncepcje od poprzednich. Przestrzeń teatralna była otwarta, a zatem scena była tam, gdzie grali aktorzy. Pierwsza część Misterium, czyli pierwsze trzy boleści Matki Bożej, grana była wewnątrz, a przestrzeń teatralną stanowili również widzowie. Druga część, od spotkania z Jezusem na Drodze Krzyżowej aż po scenę zmartwychwstania, odgrywane były w plenerze i w naszym oratorium.

Po złożonych przez Księdza Łukasza życzeniach przyszedł czas na staropolski żur, bigos oraz świąteczne mazurki, baby i serniki. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. o. Grzegorz Maria Szymanik OFM Conv, gwardian Niepokalanowa, o. prof. Grzegorz Bartosik OFM Conv i Marek Jurek, europoseł i Prezes Prawicy Rzeczpospolitej.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
34 queries in 0,251 seconds.