Od 30 marca do 1 kwietnia 2017r., 21 kobiet związanych z Fundacją Maximilianum odbyło rekolekcje w Niepokalanowie. Miejsce to, stworzone przez św. Maksymiliana, jest od wielu lat szczególnie bliskie członkom Fundacji, z uwagi na postać jej Patrona.

Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Kadziński. Wsłuchując się w treść wygłaszanych konferencji, kobiety mogły przyjrzeć się bliżej postaciom matek z Pisma Św., które w obliczu zagrożenia oraz śmierci swoich dzieci wykazały się silną wiarą i zawierzeniem Panu Bogu. Równocześnie słuchały rozważań biskupa Pelczara na temat grzechu śmiertelnego oraz powszedniego.

Gościem rekolekcji była Siostra Lucyna Czermińska ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, postulator w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Siostra Lucyna wygłosiła dwie konferencje. Opowiadając o Matce Bożej, a szczególnie o Jej Siedmiu Boleściach, zachęcała wszystkie matki, niewiasty do zawierzenia i oddania Swojego życia Maryi, do szukania u Niej wsparcia w codziennych troskach życia rodzinnego.

Uczestniczki rekolekcji każdego dnia brały udział we Mszy Św., odprawianej w tradycyjnym rycie rzymskim. Nie zabrakło również czasu na wspólną modlitwę: Brewiarz, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Drogę Krzyżową.

Kilkugodzinny czas na osobiste rozważania służył podjęciu refleksji nad swoim życiem w odniesieniu do wcześniej wysłuchanych treści.

Zwieńczeniem czasu rekolekcji był wspólny wyjazd na pierwszosobotnie Czuwanie Wynagradzające za wszystkie zniewagi jakich doznaje Pan Jezus i Jego Najświętsza Matka, które odbyło się w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Warszawie.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,184 seconds.