Od 13 do 15 lutego, mężczyźni związani z Fundacją Maximilianum i Bractwem Pielgrzymkowym św. Józefa odbywali swoje coroczne rekolekcje zimowe na Jasnej Górze.

Ponad dwudziestu uczestników trwało na modlitwie i podejmowało rozmyślania w domu gościnnych Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Łukasz M. Kadziński, a wspomagał go dr Andrzej Mazan.

Każdy dzień rozpoczynał się od Mszy Świętej. Pozostałe elementy tych rekolekcji stanowiły: 2 konferencje, (w sumie) 3 godziny rozmyślania, wspólna modlitwa (Brewiarz, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia), uczestnictwo w Apelu przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Królowej Polski oraz rozmowy o zadaniach i przyszłości Bractwa.

Patrząc na postacie biblijne takie jak Jozue czy król Dawid, mężczyźni szukali odpowiedzi, w jaki sposób rozwijać cnoty męstwa i roztropności. Równocześnie podejmowali refleksję nad grzechem śmiertelnym i powszednim, nad ich korzeniami i okolicznościami, które sprzyjają złym uczynkom. Podjęty został również ważny temat praktyki i roli codziennego rachunku sumienia.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
29 queries in 0,114 seconds.