Zapraszamy od 6 lutego na cykl wykładów „Wiara i rozum”, które będą odbywać się w poniedziałki w klubo-restauracji Docelowo.

 
Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy… (św. Jan Paweł II)

Wśród zalewu twierdzeń na temat wiary, czym jest, jak i w co mamy wierzyć, pośród narastającej niejednoznaczności – chcemy przybliżyć prostą i zdrową naukę, wypracowaną przez tradycję katolicką, opartą na uzupełnianiu się wiary i rozumu. Cykl wykładów „WIARA I ROZUM” jest więc propozycją pogłębienia wiedzy na temat filozofii i teologii, któremu przyświecają wybitni nauczyciele i wychowawcy: św. Tomasz z Akwinu, św. Jan od Krzyża, o. Jacek Woroniecki czy Mieczysław Gogacz. Pokazujemy, jakie usprawnienia umysłu są istotne, w jaki sposób chronić intelekt przed współczesnymi błędami oraz co należy czynić, aby zwiększać obszar podejmowania wolnych i dobrych decyzji – by wzrastała nasza wiara!

Wykłady skierowane są do:
– studenta, katechety, rodzica, małżonka – każdego, kto nosi w sercu pragnienie poznania prawdy o Bogu i o otaczającej rzeczywistości;
– wszystkich przynaglonych pragnieniem odkrycia ostatecznej prawdy swojego istnienia, starających się zdobyć pewne elementy uniwersalnej wiedzy, które pozwolą mu lepiej rozumieć samego siebie i coraz pełniej się realizować;
– wszystkich, którzy nie chcą, aby ich wiara była jedynie wzniosłym, pustym uczuciem, ale była oparta na fundamencie rozumu.

Cykl „WIARA I ROZUM” przeznaczony jest dla wszystkich chcących rozpocząć pracę nad sobą i zdobyć mądrość w miłości!

Wykłady będą odbywać się w klubo-restauracji DOCELOWO, w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 34/50, w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny! Zaczynamy już 6 lutego!

Organizatorami są Katedra Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UKSW, Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum i klubo-restaruacja Docelowo.

Bieżące informacje na Facebooku.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
28 queries in 0,209 seconds.