Dzieci uczestniczące w zajęciach w Fundacji pod koniec listopada zwiedziły plenerową wystawę „Pomiędzy historią a wyobraźnią”, którą przygotowano w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza.

Dzieci, choć jeszcze młode, z zainteresowaniem oglądały archiwalne ilustracje oraz grafiki wprowadzające w świat sienkiewiczowskiej Trylogii. Oprowadzająca po wystawie p. Maria Mazan, zwróciła uwagę dzieci na różnorodność technik, w których wykonano poszczególne ilustracje (np. miedzioryt) oraz ich odniesienie do okresu historycznego, o którym Sienkiewicz pisał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia tzw. „żywych obrazów” z końca XIX i początku XX w. Było to wydarzenie towarzyszące Targom Książki Historycznej, które odbyły się w dniach 24 – 27 listopada w Warszawie.