22 września o g. 9.00 w kościele Sant`Agata dei Goti w Rzymie, Jego Eminencja Raymond Leo kardynał Burke odprawił Mszę Świętą w intencji Fundacji Maximilianum oraz wszystkich rodzin i osób z nią związanych.

Msza Święta była odprawiona z formularza o Najświętszej Eucharystii w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W homilii ks. Kardynał podkreślał, że Liturgia jest dziełem Jezusa Chrystusa a nie dziełem człowieka. Każdy uczestniczący w niej wchodzi w dzieło Boże, a nie sam ją tworzy.

Po zakończonej pięknej Liturgii, Jego Eminencja poświęcił nam pół godziny czasu na spotkanie. Odpowiadał na pytania dotyczące wychowania dzieci, formacji mężczyzn, życia pobożnego rodzin. Ks. Kardynał zachęcał do wytrwania w edukowaniu dzieci w domach, w rodzinach. Mówił, że dzisiejsza szkoła niesie wiele zagrożeń; że nic tak nie chroni dziecka jak rodzina i dom oraz bliskie odniesienie do kapłana. Jego Eminencja zaznaczył, że obecność dobrego kapelana przy rodzinach jest sprawą niezwykłej wagi. Podkreślał też, że liturgia i pobożność tradycyjna najlepiej uczą, także dzieci, miłości do Boga.

W rodzinach – mówił – priorytetem jest jasne i klarowne świadectwo rodziców o ich autentycznej pobożności i wierności Chrystusowi. Brak tej czytelności i jakiekolwiek nieautentyczne postawy dziecko zobaczy od razu. Ks. Kardynał wystrzegał też przed postawą „obrażenia się na Kościół”. Trzeba cierpieć i modlić się widząc rozbicie i błędy w Kościele, ale nie odcinać się.

Jego Eminencja wysłuchał relacji i zobaczył galerię zdjęć z II Pieszej Męskiej Pielgrzymki z Jasnej Góry do Kalisza, chwaląc inicjatywę takiej formacji dla mężczyzn. Na koniec ks. Kardynał pobłogosławił każdą rodzinę, każde dziecko i każdego uczestnika naszej Pielgrzymki do Wiecznego Miasta. Obiecał przy tym kolejne spotkania z Fundacją, także w Polsce.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
35 queries in 0,125 seconds.