Od września, w Fundacji ruszył cykl konferencji, podczas których dzieci z rodzin związanych z Fundacją prezentują wcześniej przygotowane wraz z rodzicami referaty na zadany temat.

11 września odbyła się pierwsza taka konferencja na temat świętych i błogosławionych. Dwanaścioro dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia przedstawiło życiorysy swoich patronów.
Prelegenci opowiedzieli o św. Janie Pawle II, św. Teresie od Dzieciątka Jezus, św. Kazimierzu Królewiczu, św. Franciszku z Asyżu, św. Barbarze, św. Agnieszce, św. Piotrze Apostole, św. Maksymilianie Kolbe, św. Antonim z Padwy, św. Tomaszu z Akwinu, św. Teresie z Avila, św. Dominiku Savio. Dzieci korzystały z przygotowanych przez siebie map, albumów, plansz i wizerunków świętych, a najstarsi nawet z prezentacji multimedialnych.
Najmłodszych prelegentów wspierali rodzice, starsi radzili sobie sami. Każde z dzieci musiało pokonać tremę, stając przed przybyłymi słuchaczami. Wszystkich jednak zadziwiła znajomość prezentowanego tematu i umiejętność przekazu. Jedni mieli przygotowane konspekty, inni znali teksty na pamięć. Po każdym wystąpieniu dzieci otrzymywały zasłużone brawa.
Po przedstawionych referatach prelegenci wraz z gośćmi zjedli podwieczorek. Spotkanie zostało zakończone odmówienieniem Nieszporów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,148 seconds.