W dniach 26-30 sierpnia mężczyźni związani z naszą Fundacją wraz z ks. Łukaszem Kadzińskim zorganizowali po raz drugi Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn z Jasnej Góry do św. Józefa kaliskiego. W tym roku uczestniczyło w niej 33 panów: najstarszy miał lat 67, najmłodszy zaś 8.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą, odprawioną przed Obrazem Królowej Polski przez J.E. Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Po Mszy Świętej Ks. Arcybiskup poświęcił sztandary, które towarzyszyły całej pielgrzymce – jeden z wizerunkiem Niepokalanej, drugi ze św. Józefem. Pobłogosławił również wszystkich Pielgrzymów.

Trasa pielgrzymki, podobnie jak w poprzednim roku, biegła przez miejscowości Opatów, Dzietrzniki, Lututów, Godziesze Wielkie aż do Kalisza. Podczas marszu, obok modlitw, czytane były teksty św. Józefa Sebastiana Pelczara, św. Jana Bosko oraz prowadzono rozważania na temat cnoty czystości i życia św. Józefa.

Piątego, ostatniego dnia, na końcowy etap do grupy mężczyzn dołączyły żony wraz z dziećmi i inne niewiasty z Fundacji. Taka, blisko 100-osobowa, grupa wkroczyła w progi kaliskiego Sanktuarium. Bracia Pielgrzymi złożyli u stóp św. Józefa lilie w liczbie 33.

Przewodnik Pielgrzymki, ks. Łukasz, odprawił Mszę Świętą w Sanktuarium przed Obrazem Świętej Rodziny w intencji o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, założycielki Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Matka była gorliwą czcicielką św. Józefa i wielokrotnie pielgrzymowała do Kalisza. Na Mszy Świętej obecne były Siostry Franciszkanki wraz z Matką Generalną Jolanta Milanowską oraz Wicepostulatorem Procesu Beatyfikacyjnego, Siostrą Lucyną Czermińską.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
37 queries in 0,165 seconds.