W dniach 18-26 czerwca w Licheniu rodziny związane z Fundacją Dobrej Edukacji Maximilianum wzięły udział w swoich corocznych rekolekcjach.

Już trzeci rok z rzędu prawie 50 osób dorosłych i 40 dzieci przybyło do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski. Tym razem rekolekcje oparte były na „Ćwiczeniach duchowych” św. Ignacego z Loyoli: w milczeniu, z dużą ilością osobistych medytacji i rozmyślań, przeplatanych konferencjami. Zgodnie z intencją świętego założyciela jezuitów, każdy z uczestników, jeśli tylko chciał, mógł na koniec przystąpić do spowiedzi generalnej.

Pierwsza połowę czasu mężczyźni: mężowie, ojcowie i kawalerowie przeżywali swoją część rekolekcji w milczeniu, a panie organizowały zajęcia dla dzieci. W drugiej części to panie miały swoje rekolekcje, a panowie spędzali czas na zajęciach z pociechami. Wraz z opiekunami dzieci udały się także na dwie całodniowe wycieczki: do Biskupina oraz do Tulec i Kórnika, gdzie specjalny koncert przygotował dla nich pan Jacek Kowalski. Warto wspomnieć, że, w ramach swoich zajęć, dzieci pod opieką rodziców przygotowały przedstawienie poświęcone życiu św. Stanisława Papczyńskiego, które wystawione zostało ostatniego dnia rekolekcji.

Na koniec tego czasu wszyscy uczestnicy złożyli swoje postanowienia na kolejny rok przed Matką Bożą, udając się do Bazyliki w pięknej procesji. Na ostatniej Mszy Świętej grupa chłopców i mężczyzn została przyjęta to różnych stopni posługi ministranckiej przy ołtarzu.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
37 queries in 1,718 seconds.