We wtorek 9 lutego 2016 r. dostąpiliśmy wielkiej łaski, jaką było spotkanie z Kardynałem Rajmundem Leo Burke’em. Przyleciał on samolotem z Krakowa i w przerwie przed wylotem do Rzymu spotkał się z naszą Fundacją. Spotkanie odbyło się w kaplicy lotniskowej, dzięki życzliwości kapelana ks. Zbigniewa Stefaniaka. Na Księdza Kardynała oczekiwały wszystkie rodziny związane z Fundacją wraz z dziećmi.

Powitaliśmy Księdza pieśnią „Sacerdos in aeternum”, następnie krótką modlitwą, po której Ks. Łukasz przedstawił w kilku zdaniach naszą Fundację, a następnie poprosił Księdza Kardynała o kilka zdań do nas. Kardynał Burke skierował do nas następujące słowa:

Wielką radością jest widzieć rodziny z taką ilością dzieci. W świecie tak zsekularyzowanym, bardzo ważne jest wychowanie dzieci, ta odpowiedzialność spoczywa na rodzicach. Dzieci, które są wychowywane w domach, po tym jak trafiają do szkół, są niszczone – niszczone jest to, co było przekazane w domu. Z tego powodu wielka korzyścią jest wychowanie w domu, jeśli to tylko możliwe dla rodziców. Niektórzy tworzą Akademię Wychowania Klasycznego – poprzez to w bardzo zdrowy sposób wychowują dzieci, zdrowych zasadach, gdzie bardzo ważnym elementem jest codzienna Eucharystia i pogłębiona formacja duchowa.

IMG_7265

Wiem, że wychowujcie dzieci w ramach edukacji domowej. Chciałbym Was w tym utwierdzić, dodać Wam odwagi w tej pracy i ufam, że otrzymacie odpowiednie wsparcie do tego. Chciałbym podkreślić także wagę Kapelana dla takich rodzin, dobrego Kapelana, który będzie wielką pomocą w wychowaniu domowym. Chciałbym zapewnić, że to spotkanie jest dla mnie źródłem wielkiej radości i zapewniam Was, że będę pamiętał o Was w swoich modlitwach. Sercem dobrego wychowania jest zawsze Święta Liturgia i modlitwa, która z niej wypływa i jej towarzyszy. Chcę Wam szczególnie podziękować za kultywowanie liturgii klasycznej , liturgii chrześcijańskiej, katolickiej. Chciałbym zakończyć spotkanie błogosławieństwem, które chciałbym Wam ofiarować.

Ks Kardynał na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
33 queries in 0,131 seconds.