Z radością informujemy, że można już zamawiać nasze najnowsze publikacje: pierwszy numer Zeszytów Edukacji Domowej i Poradnik Edukacji Domowej.

Zamówienia prosimy kierować pod adres poczty elektronicznej: info@fundacjamaximilianum.pl, szczegóły i koszty wysyłki zostaną podane w mailu.

Poradnik Edukacji Domowej


Jednym z pierwszych owoców naszej ponad 2-letniej pracy jest niniejszy „Poradnik dla rodziców i wychowawców”. W tym czasie uczestniczyliśmy i prowadziliśmy kilkaset godzin zajęć dla dzieci uczących się w domu, zorganizowaliśmy 3 międzyuczelniane konferencje naukowe oraz przeprowadziliśmy kilkanaście warsztatów dla rodziców uczących swoje dzieci. Ostatnie pół roku prowadziliśmy zajęcia według projektu „Animacja aktywności edukacyjno-wychowawczej rodziców”, który wygrał konkurs na dotację ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Prezentowany „Poradnik” jest informatorem, który zbiera podstawowe zagadnienia oraz próbuje odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania w związku z edukacją domową.

Chcieliśmy, aby „Poradnik” był konkretny i przystępny dla każdego odbiorcy, dlatego zdecydowaliśmy się na prostą formę „pytanie–odpowiedź”. Autorami tekstów są ks. Łukasz Kadziński, dr Andrzej Mazan, Agata Rybczyk, Justyna Pilacińska i Elżbieta Luks. Zapraszamy do lektury oraz do współpracy z Fundacją Maximilianum.

Spis treści Poradnika:

 • WSTĘP
 • I. WARTOŚĆ EDUKACJI DOMOWEJ
 • II. PEDAGOGIKA KATOLICKA
 • III. ZAGROŻENIA W SZKOLE
 • IV. SKĄD SIĘ BIERZE POTENCJAŁ DO NAUCZANIA W DOMU
 • V. CZY DAM SOBIE RADĘ?
 • VI. ZAGADNIENIA PRAWNE
 • VII. WZORY DOKUMENTÓW

Zeszyt Edukacji Domowej

Okładka Zeszytów Edukacji Domowej
Zeszyt Edukacji Domowej ma być pomocą dla rodziców i wychowawców uczących dzieci w ramach tzw. „edukacji domowej”. Wielokrotnie spotykaliśmy się ze stwierdzeniami w stylu: „To wszystko prawda, ale z czego i jak uczyć dzieci w domu? Skąd wziąć materiały? Jak zorganizować zajęcia?” W naszej Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum, która powstała m.in. w celu wsparcia rodzin, w których zdecydowano się na edukację w domu, postanowiliśmy odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i dać rodzicom uczącym w domu konkretną pomoc i narzędzie.

Spis treści Zeszytu:

 1. Zeszyty Edukacji Domowej – ks. Łukasz Kadziński
 2. Metodyka wychowania rodzinnego – dr Andrzej Mazan
 3. Praca w domu – Agata Rybczyk
 4. Nauka poza domem – Katarzyna Kozerska
 5. Pięć warunków dobrej książki – Justyna Pilacińska
 6. Struktura rozdziału – Justyna Pilacińska

Obydwie publikacje wydano w ramach projektu pt. „Animacja aktywności edukacyjno-wychowawczej rodziców” współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2014 r.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
28 queries in 0,101 seconds.