W dniach 11-19 lipca br. osoby związane z naszą Fundacją wzięły udział w rekolekcjach dla rodzin.

Podobnie jak w roku ubiegłym, ćwiczenia duchowe odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski. Poprowadził je ks. Łukasz Kadziński, opiekun duchowy Fundacji, wespół z którym nauki i konferencje wygłaszali ks. Jacek Gomulski i dr Andrzej Mazan.

Tegoroczne rozważania biegły dwutorowo. Z jednej strony, uczestnicy poznawali świętych: Jana od Krzyża, Teresę Wielką, Małgorzatę Marię Alacoque i zgłębiali szczególne rysy ich duchowości, jak choćby gotowość do przyjmowania trudów i cierpień oraz cześć dla Najświętszego Serca Jezusowego. Z drugiej natomiast, poznawali 7 uczynków miłosiernych względem ciała i duszy i rozmyślali nad ich realizacją we własnym życiu.

Również najmłodsi mogli znaleźć coś dla siebie w tym czasie. Oprócz czasu na zabawę, codziennie mierzyli się z treściami, o których słuchali ich rodzice – oczywiście, na miarę wieku i zrozumienia. Niewątpliwą atrakcją okazała się dla nich wyprawa z ojcami do pobliskiej Kruszwicy, gdzie poznawali historię początków państwa Polskiego.

Rekolekcje trwały 9 dni i wzięło w nich udział ok. 70 osób, w tym ok. 40 dzieci.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
34 queries in 0,149 seconds.