Przyjaciele i dobroczyńcy Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum oraz dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Fundację wraz ze swymi rodzicami oraz dziadkami zgromadzili się 12 kwietnia na tradycyjnym spotkaniu wielkanocnym.

IMG_9593_DxO

Spotkanie rozpoczęliśmy południową Mszą Świętą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w warszawskiej parafii Św. Rafała Kalinowskiego i Brata Alberta pod przewodnictwem jej proboszcza ks. prał. płk Dariusza Kowalskiego. Słowo Boże głosił Duchowy Opiekun Fundacji ks. Łukasz Kadziński, który przedstawił w homilii katechezę o Miłosierdziu Bożym. Kaznodzieja zwrócił uwagę na wypaczenia polegające na rozumieniu przymiotu Boskiego Miłosierdzia jako przeciwstawienia Boskiej Sprawiedliwości.

IMG_9511_DxO

Po liturgii uczestnicy obejrzeli Misterium w wykonaniu dzieci i rodziców zaangażowanych w działalność Fundacji Maximilianum. Scenariusz, oparty na staropolskim nabożeństwie Gorzkich Żalów, opracował ks. Łukasz Kadziński. Nieoceniony wkład wniósł p. Jerzy Słonka, aktor, który współreżyserował Misterium oraz przygotował najmłodszych i dorosłych aktorów. Dzięki zaangażowaniu tych osób oraz chóru widzowie mogli uczestniczyć w rozważaniu Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

Po inscenizacji do zaproszonych gości z życzeniami wielkanocnymi zwrócili się Agata Rybczyk, prezes Fundacji oraz dr Andrzej Mazan, dyrektor merytoryczny. Spotkanie zwieńczył wspólny posiłek oparty o tradycyjne wielkanocne menu polskiej kuchni, któremu towarzyszyły rozmowy i indywidualne życzenia składane sobie przez uczestników.

IMG_9733_DxO

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
33 queries in 0,144 seconds.