W poniedziałek, 29 grudnia 2014 r., Fundację Maximilianum odwiedził w Teresinie, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Górzyński, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Nieszporami, podczas których Ksiądz Biskup poprowadził medytację na temat przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Następnie członkowie Fundacji złożyli przed biskupem krótkie sprawozdanie z naszej działalności, złożyli życzenia i podzielili się opłatkiem. Podobnie jak na wcześniejszym spotkaniu świątecznym, zebrani obejrzeli jasełka przygotowane przez rodziców i dzieci, a także prezentację zdjęciową podsumowującą mijający rok pracy. Podczas kolejnej części spotkania, hierarcha odpowiadał na różne pytania członków Fundacji i ich gości. Na zakończenie Ksiądz Biskup wyraził zadowolenie z tego spotkania oraz pobłogosławił Fundacji i jej dziełu promowania edukacji domowej w duchu katolickim.