Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce do grobu błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach koło Góry Kalwarii.

papczRodziny związane z Fundacją Maximilianum będą pielgrzymować w sobotę, 23 sierpnia 2014 r., by oddać cześć błogosławionemu Stanisławowi Papczyńskiemu, wielkiemu czcicielowi Niepokalanej, założycielowi marianów, opiekunowi rodzin. Chcemy prosić o łaski potrzebne dla rodzin i Ojczyzny, jak również o rychłą kanonizację Błogosławionego.

O godzinie 6.45 sprzed Sanktuarium Matki Boskiej Tęskniącej w Powsinie wyruszy grupa, która pieszo przejdzie do grobu błogosławionego Stanisława na Mariankach (jest to ok. 25 km). Pozostałe osoby dotrą tam komunikacją i własnymi pojazdami. Około godziny 15.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, a po jej zakończeniu odbędzie się wspólny posiłek.

Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy o wcześniejszy kontakt:
tel. 509 624 449 lub drogą mailową.

Błogosławiony o. Stanisław, założyciel zakonu Marianów, jest szczególnym patronem na dzisiejsze czasy. Za sprawą spektakularnego cudu, jego wstawiennictwu powierzane są matki będące w stanie błogosławionym i ich poczęte dzieci.

Ciężarna mieszkanka okolic Ełku usłyszała od lekarza, że płód się zmniejszył i akcja serca dziecka ustała. W tym samym czasie ojciec chrzestny kobiety, na wieść o beznadziejnym stanie jej ciąży, rozpoczął dziewięciodniową modlitwę w intencji uratowania dziecka za pośrednictwem o. Papczyńskiego. Razem z nim modliła się rodzina kobiety. Trzy dni później ponownie zjawiła się ona w szpitalu. Lekarz wykonał USG, by sprawdzić, czy doszło do samoistnego poronienia. W przeciwnym wypadku miał przystąpić do usunięcia martwego płodu. Lekarz i matka nie mogli ukryć zdumienia, gdy aparatura wykazała tym razem, że serce dziecka bije. Badanie powtórzono, ale wynik był znów taki sam. Kilka miesięcy później kobieta urodziła zdrowego synka.

Oba zdarzenia połączono i niewytłumaczalne z punktu widzenia medycyny ożywienie płodu przypisano wstawiennictwu sługi Bożego. 16 grudnia 2006 r. Papież Benedykt XVI uznał to wydarzenie za nadprzyrodzone i podpisał dekret o cudzie dokonanym za pośrednictwem o. Papczyńskiego.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
29 queries in 0,170 seconds.