W dniach 12-20 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski, około 50 osób dorosłych i 30 dzieci wzięło udział w rekolekcjach dla rodzin związanych z Fundacją Maximilianum.

rekolekcjeMiejsce zostało wybrane ze względu na bliskość i obecność Matki Bożej, która udziela pielgrzymującym do Niej licznych łask. To kontynuacja całorocznej pracy w Fundacji – rodziny związane z nią powierzają siebie i swoje troski właśnie szczególnej opiece Niepokalanej.

Głównym tematem rekolekcji były postacie świętych: Franciszka z Asyżu i Maksymiliana Kolbego. W kontekście pierwszego uczestnicy rozważali ideę ubóstwa i posłuszeństwa, ale także radości doskonałej, którą święty rozumiał jako odniesienie zwycięstwa nad sobą samym, nad swoimi słabościami. Z kolei postać św. Maksymiliana, patrona Fundacji, została wybrana, by uczyć się od niego relacji do Niepokalanej.

Nad wszystkim czuwał ks. Łukasz Kadziński, opiekun duchowy Fundacji, któremu pomocą służył ks. Jacek Gomulski. Obaj głosili kazania, prowadzili modlitwy i nabożeństwa. Rekolektanci mogli również wysłuchać wielu konferencji dotyczących życia duchowego i etyki, które wygłaszali dla nich dr Andrzej Mazan, a także prof. dr hab. Artur Andrzejuk wraz z żoną, dr Izabellą Andrzejuk, oraz mgr Elżbieta Chojnacka.

Podczas tego dziewięciodniowego czasu skupienia rodzice uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych, a dla dzieci przygotowany został oddzielny program w oparciu o możliwości logistyczne licheńskiego Sanktuarium. W czasie, gdy w naukach rekolekcyjnych uczestniczyły mamy, ojcowie zajmowali się dziećmi, i na odwrót. Czas dla najmłodszych został zagospodarowany w różny sposób: począwszy od uczestnictwa w lekcjach muzealnych, poprzez spacery alejkami sanktuarium, na czasie spędzonym na placu zabaw kończąc.

Również na stronie Lichen.pl można znaleźć: relację z rekolekcji i wizyty dzieci w muzeum.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
33 queries in 0,708 seconds.