To był wielki dzień w Fundacji Maximilianum. Ksiądz biskup Tadeusz Pikus spotkał się z członkami Fundacji, rodzinami i dziećmi. Słuchał, rozmawiał i lepiej poznawał.

Pomocniczy biskup Archidiecezji Warszawskiej przybył na Wilczą 25 stycznia, zaproszony przez ks. Łukasza Kadzińskiego. Towarzyszył mu ks. Ludwik Nowakowski, który jest asystentem kościelnym Rady Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej, obecny był również ks. Jacek Gomulski.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 9. W homilii Ksiądz Biskup wzywał, by stać się wobec zepsutego świata świadectwem nieustannego nawracania. Mszy Świętej towarzyszyła bogata oprawa liturgiczna: posługa lektorów i śpiew scholi, co pochwalił czcigodny Celebrans.

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy udali się na poczęstunek. Ksiądz Biskup rozmawiał z rodzicami i członkami Fundacji, zadawał pytania dzieciom.

Kolejnym punktem spotkanie była prezentacja multimedialna. Przedstawiono w niej historię Fundacji Maximilianum, przyczyny jej założenia, główne zasady funkcjonowania, zamierzenia i cele. Projekcja uzupełniona została refleksjami na temat organizacji dzieła oraz sytuacji dzisiejszej edukacji; podzielili się nimi Monika Wodzińska, Agata Rybczyk i dr Andrzej Mazan. Krótkie świadectwo o funkcjonowaniu swojej rodziny w ramach Fundacji powiedzieli Maciej i Kasia Pobudkiewiczowie, rodzice czwórki dzieci.

Wreszcie Ksiądz Biskup skierował słowo do zebranych. — Bardzo dobrze, że jest z wami kapłan — zaczął. — Zależy nam, żebyście się czuli ważni w Kościele, żebyście czuli się Apostołami. Jest to nasze wspólne dzieło — zauważał odnosząc się do misji Fundacji. Dzieląc się doświadczeniami duszpasterskimi wskazywał,jak ważna dla dziecka jest obecność rodziców. Przypominał też, że małżonkom nie wolno zaniedbywać miłości małżeńskiej. — Doświadczenie miłości małżeńskiej daje dziecku odpowiedź na pytanie: “Dlaczego jestem?” Mając tyle dzieci pielęgnujcie miłość małżeńską! Ona jest wam potrzeba, waszym dzieciom i nam, kapłanom. I pamiętajcie, że źródłem tej miłości jest Bóg!

Dzieci przygotowały dla Księdza Biskupa zeszyt z owieczkami, a rodzice — kosz z domowymi przetworami i wyrobami. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
37 queries in 0,151 seconds.