Dzieci uczestniczące w zajęciach Fundacji Maximilianum z pomocą rodziców wystawiły 19 stycznia barwne i bogate jasełka.

Pierwsze próby do przedstawienia rozpoczęły się już pod koniec listopada. Może się wydawać to długim okresem, ale aktorzy w wieku od 2 do 8 lat potrzebują nieco więcej czasu, by dobrze wejść w rolę. Scenariusz na potrzeby tej klasy teatru przygotowały i zaadaptowały Agnieszka Morawska i Agata Rybczyk.

Około godziny 12, po zakończeniu Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy siedzibie Fundacji na ulicy Wilczej, dzieci szybko przebrały się, gotowe rozpocząć przedstawienie. Historia narodzenia i objawienia się Pana Jezusa została przedstawiona zgodnie z tradycją. 6-letnia Marysia, wraz Agnieszką zwiastowały dobrą nowinę pasterzom: Piotrkowi, Zosi i Jankowi. Królewskie dary złożyli: najstarszy, 8-letni Janek, razem z Antkiem i Tomkiem. Akcja jasełek przeplatała się ze śpiewem kolęd przy akompaniamencie pianina. W ostatniej scenie młodzi aktorzy przyszli do stajenki jako polskie dzieci, prosząc Dzieciątko Jezus i Matkę Najświętszą o opiekę nad całą Polską.

Występ młodych artystów oraz trud mam przygotowujących jasełka nagrodzone zostały gromkimi brawami sióstr ze Zgromadzenia Franciszkanek od Cierpiących, parafian i gości. Po przedstawieniu zaś, na dzieci pod choinką czekały cukierki. Widząc zaangażowanie dzieci oraz radość, jaką przynosi im gra aktorska i wcielanie się w święte postacie, można spodziewać się, że to nie były ich ostatnie chwile na scenie.

 

Wsparcie

Prosimy o wsparcie naszej Fundacji poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek:

Fundacja Dobrej Edukacji “Maximilianum”
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
60 1090 1056 0000 0001 1984 9546 (Bank Zachodni WBK)
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!
Bóg zapłać!
  

Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
ul. Spacerowa 26a 96-515 Paprotnia
info@fundacjamaximilianum.pl
31 queries in 0,717 seconds.